دوره آموزش فن بیان و مهارتهای ارتباطی شما را با یک مدل قابل اعتماد برای آماده سازی و ارائه سخنرانیهای موثر آشنا می کند.

در کسب و کار، مدرسه و زندگی اجتماعی ما معمولا مجبور به بیان نظراتی از جانب خودمان هستیم. اغلب افرادی که با چنین سخنرانی هایی سر و کار دارند به راحتی آشفته می شوند. ممکن است که اصلا ندانند در چه موردی باید صحبت کنند و یا سخن بی معنا و بی هدفی بیان می کنند و یا به سادگی از شنیدن منحرف و گیج می شوند. این دوره طراحی شده تا به شما کمک کند در جایی که دیگران لکنت زبان میگیرند شما بدرخشید.

آموزش فن بیان

آموزش فن بیان

ما یاد خواهیم گرفت چگونه سخنان را به وضوح سازماندهی کنیم، آنها را به یاد ماندنی نوشته و با اعتماد به نفس به گوش شنونده برسانیم. در انتهای این دوره، شما باید قادر باشید به طور قابل ملاحظه ای از ترس سخنرانی خود در عموم بکاهید. برای ایجاد صدایی قوی و با طراوت از تکنیک های تمرین نمایشی استفاده کنید. و سخنرانی را با حرکات و جنبش های پویا ارائه کنید.

مدل سخنرانی که ما تمرین خواهیم کرد برای جلسات، صحبت های در آسانسور، مصاحبه ها و یا حتی به عنوان یک ساختار برای سخنرانی های طولانی مدت مفید است.

اگر شما یک‌ فرد مبتدی هستید کلاس فن بیان به شما کمک می کند به سرعت کارشناس اصول سخنرانی شوید. اکر یک سخنران با تجربه هستید این دوره به شما برای درک بهتر سخنرانی در عموم و ارتقاء به مرحله ای بالاتر کمک خواهد کرد.

سرفصل دروس

هفته اول: فهمیدن و درک سخنرانی

با تشکر از شما برای پیوستن به دوره آموزش فن بیان و مهارتهای ارتباطی. من بنابر دورنمای یک بحث جهانی در مورد یک سخنرانی خوب هیجان زده هستم. بیایید شروع کنیم! در این مدل ما بر پایه های یک دوره و چگونگی کمک قانون های کلی لفاظی در ساختار زمانی مان تمرکز خواهیم کرد. سپس به سمت روش مهمتر خواهیم چرخید که متفاوت بنویسیم و صحبت کنیم. در انتهای این هفته شما باید چند ابزار برای ارزیابی نویسندگی سخنرانی تان داشته باشید. اگر به بازخورد نیاز دارید شما می توانید مقدمه سخنرانی تان برای بررسی دقیق آپلود کنید.

هفته دوم: ساخت ایده های قانع کننده و حائز اهمیت

هم اکنون که پایه های دوره آموزش فن بیان را پشت سر گذاشته ایم، می توانیم بر پایه های مدل سخنرانی کار کنیم: سخنرانی کلیدی. من عاشق این فرمت و قالب هستم. این چاقوی ارتش سوییسی (همه کاره) برای سخنرانی است. مدل پایه برای مصاحبه، صحبت های آسانسوری و حتی برای یک معرفی طولانی کارساز است. پس از بررسی مجدد، ما در مورد چگونگی برنامه ریزی در سخنرانی هایمان صحبت خواهیم کرد. در انتهای هفته شما ابزاری برای در کنار هم قراردادن سریع چند سخنرانی کوتاه در اختیار دارید. شما می توانید با تجزیه و تحلیل برخی از سخنرانی  ها به تمرین این مورد بپردازید.

هفته سوم: تصویرسازی و ارائه ایده هایتان

این هفته، در مورد حمایت و نظم دهی صحبت خواهیم کرد. این دروس بلافاصله به سخنرانی های دیگرتان نیز کمک خواهد کرد. چرا؟ به این دلیل که ما میبایست به چگونگی شنیده شدن ایده هایمان توسط مخاطبان در زمان واقعی فکر کنیم. چیزهایی وجود دارد که ما باید انجام بدهیم تا شنوندگان فورا اطلاعاتی که ما به آنها می دهیم را طبقه بندی و پردازش کنند. در انتهای این هفته شما باید به وضوح قادر به بحث در مورد شواهد و مدارک باشید و سازماندهی سخنرانی هایتان را برجسته کنید. اگر به بازخوردی نیاز دارید می توانید تمرین یک سخنرانی را برای همکارمان بفرستید.

هفته چهارم: غلبه بر ترس از سخنرانی عمومی و ایجاد ارائه ای عالی

این هفته، در کلاس آموزش فن بیان در مورد هراس از سخنرانی و ارائه آن بحث خواهیم کرد. به خوبی می دانم که ترس از سخنرانی عمومی یک عنوان تحت فشار برای خیلی از افراد است. پس چرا یه دوره برای این مورد آغاز نکردیم؟ به این دلیل که من فکر میکنم اگر نظم دهی و ابتکار به خوبی پیش روند بسیاری از نگرانی ها از بین می رود. اگرچه که نظم دهی و ابتکار تنها یک بخش از معادله هستند. هم اکنون ما میتوانیم ارائه مان را لبریز از انرژی کنیم. در انتهای این هفته شما تکنیک هایی برای (مبارزه با آن پروانه ها) و یک سخنرانی با اعتماد به نفس در اختیار دارید. اگر میخواهید بازخوردی داشته باشید می توانید یک تمرین از سخنرانی کلیدی خودتان را برای ما بفرستین.

هفته پنجم: نتیجه گیری دوره و آخرین سخنرانی شما

از حضورتان در این دوره سپاسگزاریم. امیدوارم که این مطالب به طریقی برایتان مفید بوده باشد. ما بحث خود را در مورد سخنرانی هفته به پایان رسانده ایم. تمایل دارم صرف نظر از این دوره به مدت بسیار کمی در مورد دوره های دیگر در این حوزه تخصصی صحبت کنم. این هفته را با آخرین سخنرانی کلیدی شما به پایان خواهیم رساند.

ثبت نام در کلاس آموزش فن بیان

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما

آخرین موزیک ها